The Saints

The Saints is a small but perfectly-formed bar located right in the heart of the Prague gay quarter of Vinohrady, around the corner from Termix gay club and in close walking distance to several other gay bars and nightclubs.

We aim to provide a fresh and distinctive twist to the Prague gay scene and pride ourselves on our warm atmosphere, friendly service, excellent drinks and great music. We also offer free wifi and a selection of gay magazines.

If you are new to Prague, drop in and see us and our friendly barmen will let you know what's going on and where to go on the Prague gay scene.

_____________________________________________________

Saints je pravděpodobně nejmenší gay bar v Praze, který se nachází přímo v pražské gay čtvrti na Vinohradech, jen pár kroků od klubu Termix a v blízkosti několika dalších gay barů a klubů.

V Saintsu potkáte lidi z celého světa, pražské expaty, turisty, ale také místní, kteří si náš bar oblíbili. Najdete zde kosmopolitní prostředí bez předsudků.

Našim zákazníkům se snažíme nabídnout příjemnou atmosféru, přátelskou obsluhu, výborné nápoje a skvělou hudbu. V baru je k dispozici WI-FI připojení a celá řada českých i zahraničních gay magazínů.

Ou ?

The Saints
Polska 32
120 00  Prague
Téléphone : +420 222 250 326

Quand ?

Sunday to Thursday from 7pm to 2am

Friday, Saturday from 7pm to 4am

The Saints
Polska 32
120 00  Prague

 

Comment ?

Metro: Jirího z Podebrad

Tram: Vinohradska Trznice

Contacter The Saints